Dnes je 16.08.2022, meniny má Leonard.
Karel

Karel

Nedeľa 16. január  o 18,30 h                               P R E M I É R A                                         Vstupné 5 €   MP/12 r.

                                                                      Životopisný dokument ČR/SR 2021

                                                                                   Orig. verzia 127 min. BON

                                                    

 

 

KAREL

 

Manžel, otec, Zlatý slávik a medzinárodná ikona

Celovečerný dokumentárny film Karel prináša ojedinelý pohľad do súkromia a duše Karla Gotta. Renomovaná režisérka Olga Malířová Špátová natáčala Karla Gotta celý jeden rok a vďaka jeho úprimnej otvorenosti vznikol neobvykle osobný až intímny pohľad na život slávneho speváka, aký sa doteraz širokej verejnosti ani jeho skalným priaznivom nenaskytol. Zároveň v ňom nechýba Karlov povestný nadhľad a humor.

Film Karel nie je a ani nemá byť prehliadkou nespornej slávy Karla Gotta, jeho speváckeho talentu a úspechov. Režisérka vstúpila so svojou kamerou tam, kde sa sláva končí a kde sa z fenomenálneho Zlatého slávika Karla Gotta stáva iba Karel – nadšený maliar, milujúci manžel a otec. Tvorcovia totiž zachytili Karla Gotta nielen pri jeho vystúpeniach a stretnutiach s fanúšikmi, ale predovšetkým v jeho domácom prostredí. Či už v Prahe, na chalupe alebo v dedinke, kde trávil detstvo. Spevák sa vo filme vydáva na miesta, ktoré zohrali v jeho živote dôležitú úlohu. Odhaľuje neznáme zákulisia koncertov, svoj život s rodinou a súkromie, ktoré sa inak snaží s pokorou a láskou chrániť. Diváci tak môžu vidieť autentický a jedinečný filmový portrét, plný nečakaných spomienok. „Náš film nesmie byť nuda,“ hovoril počas natáčania Karel Gott režisérke, ktorá v dokumente využila aj množstvo málo známych archívnych materiálov.

 

Hrajú: Karel Gott, Ivana Gottová a ďalší                                     

Réžia: Olga Malířová Špátová

 

Vstup na predstavenie je umožnený len plne zaočkovaným osobám a osobám, ktoré prekonali COVID-19.

Vstupenky si môžete zakúpiť 1 hodinu pred predstavením v pokladni kina.

Umelci