Dnes je 16.08.2022, meniny má Leonard.
Striedavka

Striedavka

Streda 10. august  o 19,00 h                             P R E M I É R A                                          Vstupné 5 €   MP/12 r.

                                                                                                          Komédia ČR 2022

Orig. verzia 90 min. BON

 

STRIEDAVKA

/ Střídavka /

 

Ako to dopadne, keď sa z malej rodiny stane veľká? Prezradí vám to nová komédia režiséra Petra Nikolaeva s názvom Striedavka. V hlavných úlohách sa predstavia Martin Hofmann, Kristína Svarinská, Jitka Čvančarová, Anna Polívková a Jiří Vyorálek, ktorí hrajú bývalých aj súčasných partnerov. Spoločne sa musia postarať o všetky deti z predchádzajúcich aj súčasných manželstiev a tiež o bláznivú babku jednej z postáv v podaní Evy Holubovej.  Ďalšou úlohou pre všetkých je nájsť nového chlapa postave Anny Polívkovej, ktorá v procese partnerského „striedania“ ostala „na ocot“. Film sa s humorom a nadhľadom pozerá na fenomén striedavej starostlivosti.

Ako vznikla veľká rodina zo Striedavky? Zuzana sa ako študentka na univerzite zamilovala do svojho profesora telocviku Honzu. Honza však bol vtedy ženatý s Adélou, s ktorou má deti Adama a Viléma. Honza sa teda rozviedol s Adélou a tá si našla Roberta, ktorý sa kvôli nej rozviedol s Katkou, s ktorou má dcéry Júliu a Báru. Zuzana nemá deti, až teraz jedno čaká s Honzom a okrem toho sa stará o svoju babku, ktorá začína trpieť demenciou. Všetci títo ľudia musia spolu vychádzať, chodiť do školy, do práce, k zubárovi, na krúžky, na ragbyové tréningy, mať čo jesť a nezblázniť sa z toho. A presne o tom je život. A Striedavka...

Udržať chod jednej bežnej rodiny je často nadľudský výkon, postavy vo filme Striedavka však vďaka vzájomným zložito preplateným vzťahom tvoria naozaj „nadrozmernú“ rodinu. Jej fungovanie a dopĺňanie v rámci striedavej starostlivosti o deti sa už skôr podobá zložitej vojnovej stratégii.

 

Hrajú: Martin Hofmann, Kristína Svarinská, Anna Polívková, Eva Holubová, Jitka Čvančarová, Jiří Vyorálek, Halka Třešňáková

Réžia: Petr Nikolaev

 

Vstupenky na víkendové filmové predstavenia si môžete kúpiť v pokladni kina 1 hod. pred predstavením. V prípade, že sú na jeden deň plánované 2 filmové tituly, pokladňa bude otvorená 1 hodinu pred prvým predstavením nepretržite do začiatku druhého predstavenia.

Nevyzdvihnuté rezervované vstupenky sa 30 minút pred začiatkom filmového predstavenia uvoľnia späť do predaja. Pri vyzdvihnutí rezervovaných vstupeniek je potrebné nahlásiť číslo objednávky, ktoré bolo doručené potvrdzujúcim emailom.

Umelci