Nezlomní

/ Arthur the King /

Vstupné 6 €

Nevhodné pre vekovú skupinu maloletých do 12 rokov 

Obsah. deskriptory: násilie , strach , vulgarizmy

Dobrodružný USA 2024                                      

České titulky 107 min. BON

 

Prešli džungľou, aby našli najlepšieho priateľa.

Mark Wahlberg sa počas vytrvalostných pretekov naprieč džungľou spriatelí s túlavým psom v dojemnom príbehu nakrútenom podľa skutočných udalostí a podľa knižného bestselleru Mikaela Lindnorda „The Dog Who Crossed the Jungle to Find a Home“.

Po devätnástich rokoch vytrvalostného pretekania stojí Michael (Mark Wahlberg) naposledy na štartovej čiare. Počas nasledujúcich šiestich dní a nocí sa na majstrovstvách sveta Adventure Racing v Dominikánskej republike ešte raz pokúsi doviesť svoj tím víťazne do cieľa. V náročnom teréne naprieč divokou prírodou ho však okrem prekážok čaká aj jedno prekvapujúce stretnutie. Narazí na opusteného psa, ktorý sa k nemu pridá a stane sa súčasťou tímu. Na 700-kilometrovej trati potom medzi ním a Artúrom (tak kríženca erdelteriéra pomenuje), vznikne silné puto. Vernosť a oddanosť štvornohého spoločníka ohromí nielen Michaela, ale aj ostatných členov. Všetci siahnu ďaleko za hranice svojich síl a preteky im začnú komplikovať zranenia. No čoskoro sa ukáže, že spoločne sú nezlomní.

Skutočný príbeh odvahy a priateľstva, v ktorom obľúbený herec Mark Wahlberg a túlavý pes Artúr dokazujú, že najväčšie víťazstvá v živote sa často zaobídu bez medailí, málokedy však bez boja. Najťažšie prekážky však vytvárajú najsilnejšie putá, navyše na miestach, kde by to čakal málokto. Aj v nebezpečnom teréne latinskoamerickej džungle. Zdá sa byť tento príbeh ťažko uveriteľný? On sa však naozaj stal!

„Michael je natoľko posadnutý túžbou vyhrať svoje posledné preteky, že je ochotný obetovať tomu prakticky čokoľvek a správa sa pritom dosť sebecky. Vezme časť svojich vlastných úspor aj úspor svojej ženy, ktoré padnú na štartovné. V priebehu pretekov nečakane narazí na túlavého psa, ktorý sa k nemu na trati pripojí. Keď sa potom pod vplyvom okolností musí rozhodnúť, či obetuje psa alebo víťazstvo, konečne ukáže svoju ľudskú tvár. V tej chvíli sa začínajú skutočné preteky – preteky s časom, pretože, aby Artúr prežil, potrebuje ho dostať do bezpečia a zaistiť mu lekársku starostlivosť. A príbeh naberá na emóciách,“ hovorí o svojej postave Mark Wahlberg.

A čo na to skutočný Mikael Lindnord, ktorý bol pre rolu predlohou? „Som rád, že ma hrá Mark Wahlberg,“ usmieva sa švédsky pretekár. „Už pred nakrúcaním som vedel, že je to jeden z najlepších hercov. A v tomto filme to opakovane potvrdzuje,“ dodáva.

Hrajú: Mark Wahlberg, Sim Liu, Juliet Rylance, Nathalie Emmanuel, Ali Suliman, Bear Grylls, Paul Guilfoyle

Réžia: Simon Cellan Jones

Vstupenky na filmové predstavenia si môžete kúpiť ONLINE ( pri detskom predstavení je potrebné vybrať zľavu pre dieťa ) alebo v pokladni kina 1 hod. pred predstavením. V prípade, že sú na jeden deň plánované 2 filmové tituly, pokladňa bude otvorená 1 hodinu pred prvým predstavením nepretržite do začiatku druhého predstavenia.

Čas a miesto konania